piątek, grudzień 02, 2022
Follow Us
czwartek, 17 styczeń 2013 13:52

Oscarowe filmy w Muranowie Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Oscarowe filmy w Muranowie www.filmweb.pl

W najbliższy weekend – sobota (19 stycznia) oraz niedziela (20 stycznia) – w warszawskim kinie Muranów będzie można zobaczyć filmy Gutek Film nominowane do w sumie 13 Oscarów.

Nominowana aż w pięciu kategoriach (najlepszy film, najlepszy scenariusz i reżyseria, najlepsza aktorka, najlepszy film zagraniczny) „Miłość" Michaela Hanekego pokazana zostanie w sobotę o 17.30 i 22.00 oraz w niedzielę o 16.00. Jeden z najgłośniejszych filmów sezonu ma już na swoim koncie Złotą Palmą z Cannes, a także przyznany przed czterema dniami Złoty Glob dla najlepszego filmu zagranicznego.

<

Inny głośny ubiegłoroczny obraz - „Bestie z południowych krain" - może pochwalić się czterema nominacjami: najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka i najlepszy film. Nagradzany wcześniej w Sundance i Cannes obraz wyświetlony zostanie w kinie Muranów w sobotę o 14.15.

W „Mistrzu" Paula Thomasa Andersona, Amerykańska Akademia Filmowa doceniła wszystkie najważniejsze w tym filmie role. Nominacje otrzymali Philip Seymour Hoffman, Joaquin Phoenix i Amy Adams. Ten hipnotyzujący aktorski koncert w filmie „Mistrz" będzie można zobaczyć w niedzielę o 15.30.

Ostatnią nominację wśród filmów dystrybuowanych przez Gutek Film otrzymał „Sugar Man", który na ekrany polskich kin wejdzie 22 lutego. Ten jeden z najpopularniejszych festiwalowych filmów 2012 roku otrzymał już 6 nagród publiczności na całym świecie, a teraz walczy o Oscara w kategorii najlepszy film dokumentalny. Przedpremierowy pokaz w kinie Muranów w sobotę o godzinie 16.15.
www.gutekfilm.pl

{jumi [*7]}

a