sobota, listopad 27, 2021
Follow Us
wtorek, 08 styczeń 2013 10:30

Wycieczki po Puszczy Kampinoskiej Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wycieczki po Puszczy Kampinoskiej www.kampinoska.waw.pl

W drugi weekend każdego miesiąca Kampinoski Park Narodowy zaprasza na nowy program dla turystów indywidualnych - wycieczki z pracownikiem parku. Na pierwszą z nich można wyruszyć już 12 stycznia.

Trasy i miejsca startu wycieczek będą zróżnicowane w zależności od tematu i pory roku. Wycieczki będą miały formę pętli z powrotem do miejsca wyjścia. Przewodnikami będą pracownicy parku: naukowcy, pracownicy służb merytorycznych i terenowych.

Pierwsza wycieczka odbędzie się w dniu 12 stycznia 2013 roku o godzinie 10.00 na trasie Opaleń - Góra Ojca - Przedłuże - Michałówka - Opaleń. Długość około 8 kilometrów. Zbiórka na parkingu w Opaleniu. Niezmotoryzowani mogą dojechać tam autobusem linii 110. Tematem wycieczki będzie zima w Puszczy Kampinoskiej (las zimą, przystosowania roślin i zwierząt do okresu zimowego, ślady i tropy zwierząt), o czym opowie Grzegorz Okołów, główny Specjalista ds. ochrony przyrody i edukacji w KPN. Udział w spacerze jest bezpłatny.

Puszcza Kampinoska jest jedynym w Polsce Parkiem Narodowym, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie wielkiej metropolii.
www.kampinoska.waw.pl

{jumi [*6]}

 

a