sobota, lipiec 20, 2024
Follow Us
poniedziałek, 24 grudzień 2012 07:35

Jerzy Stuhr promuje wolontariat Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jerzy Stuhr promuje wolontariat www.eliasz.org.pl

Na płycie "W kropli nadziei", wydanej przez krakowskie Stowarzyszenie św. Eliasza wystąpił Jerzy Stuhr ze swoim przesłaniem na temat wolontariatu. Aktor, po doświadczeniach w walce z chorobą, wyznał, że najwięcej satysfakcji przyniosły mu spotkania z chorymi dziećmi, którym czytał bajki.

- Widziałem, ile tym chorym dzieciom mogę dać radości, moimi umiejętnościami, moim duchem optymizmu - mówi na płycie aktor. Obok Jerzego Stuhra, na płycie wystąpili m.in. Brathanki, Zakopower, Golec uOrkiestra, Lidia Jazgar, Grzegorz Turnau oraz Maryla Rodowicz.

Wydawcą płyty jest krakowski Wolontariat św. Eliasza od dziesięciu lat niosący pomoc pacjentom w szpitalach, osobom samotnym, ofiarom klęsk żywiołowych. Działa w nim ponad 100 wolontariuszy: młodzież licealna, studenci, lekarze, pielęgniarki, farmaceuci i przedsiębiorcy.

- Płyta to ukłon i podziękowanie wszystkim wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli za serce i czas ofiarowane potrzebującym. To przypomnienie, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć kochać drugiego człowieka i ofiarować mu odrobinę siebie samego. To zaproszenie do wolontariatu - mówi o. Stanisław Wysocki, założyciel stowarzyszenia.
www.rynekzdrowia.pl

www.eliasz.org.pl

{jumi [*9]}

a