poniedziałek, styczeń 27, 2020
Follow Us
sobota, 22 grudzień 2012 14:38

Wielcy Małym Featured

Written by
Rate this item
(0 votes)
Wielcy Małym www.wielcymalym.pl

Do 31 stycznia 2013 trwa licytacja unikalnych kalendarzy i koszulek. Efekt tegorocznej akcji „Wielcy Małym – Artyści pomagają zwierzętom przed zimą" to ponad sto tysięcy złotych, tony karmy, leki i inne dary przynoszące ulgę bezdomnym psom i kotom.

Galę uświetniła obecność gwiazd, a jej patronkami honorowymi już po raz kolejny była Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska oraz Pani Premierowa Ludgarda Buzek. Wśród licytujących obrazy gości znaleźli się m.in. Piotr Adamczyk, Agata Buzek, Edyta Jungowska, Paweł Królikowski, Jolanta Fraszyńska, Katarzyna Grochola. Galę poprowadzili Beata Sadowska i Rafał Królikowski. Wszyscy wymienieni są także ambasadorami akcji i bohaterami kalendarza na 2013 rok.

Licytowano dzieła takich artystów jak Andrzej Pągowski, Edward Dwurnik czy Krzysztof Kokoryn. Można było kupić ekologiczny T-shirt MUJI z motywem zwierzęcym projektu Gosi Baczyńskiej, Agnieszki Maciejak, duetu Paprocki/Brzozowski, Tomasza Ossolińskiego, Anny Kuczyńskiej, Łukasza Jemioła, Zuzi Szamockiej, Plicha, Anny Poniewierskiej i Joanny Klimas.

- Inicjatywę od pięciu lat wspierają znane postaci, które fotografują się ze swoimi adoptowanymi pupilami - tak powstają kalendarze. Koszulki i kalendarze można zobaczyć na stronie www.wielcymalym.pl

Kalendarze można kupić w sieci Real (cena 14,90), w warszawskich Empikach i salonach Red Onion (cena 24,90) - tam dostępna jest również limitowa seria kalendarzy z pracami aukcyjnymi malarzy. Pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. można dołączyć do cichej licytacji, która trwa do 31 stycznia. Należy podać cenę maksymalną powyżej 250 zł. Beneficjentem jest Fundacja Niechciane i Zapomniane, która typuje najbardziej potrzebujące placówki, rozdziela pieniądze i dary. Tegorocznej, jubileuszowej edycji przyświeca hasło: „ Moda na mądrą adopcję".

Wiosną planowane jest wydanie serii wywiadów z bohaterami Akcji Wielcy Małym na temat ich historii z adoptowanymi zwierzętami. Dochód z tej książki zasili konto Fundacji i posłuży do sfinansowania mobilnej lecznicy weterynaryjnej, która latem bezpłatnie będzie sterylizować psy i koty na prowincji.

www.wielcymalym.pl

{jumi [*9]}