czwartek, luty 20, 2020
Follow Us
czwartek, 20 grudzień 2012 12:59

Dofinansowanie mieszkań przy Jagiellońskiej

Written by Piotr G.
Rate this item
(0 votes)

Środki finansowe przekazane przez Bank Gospodarstwa Krajowego z Funduszu Dopłat pokryją część kosztów budowy czterech budynków mieszkalnych w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej, w którym powstaną mieszkania komunalne. Umowę w tej sprawie podpisali 20 grudnia przedstawiciele BGK i Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m. st. Warszawy.

W wyniku projektu powstanie 228 mieszkań komunalnych, o łącznej powierzchni użytkowej ponad 11 tysięcy m2. Wartość inwestycji wynosi 59,7 miliona złotych, z czego wsparcie z Funduszu Dopłat, które wypłaci BGK, opiewa na 17,9 miliona złotych. Budynki mieszkalne zostaną wybudowane w Warszawie, przy ul. Jagiellońskiej 47 B, C, D i E.

Umowa została podpisana w ramach rządowego programu wsparcia finansowego z Funduszu Dopłat tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych. Celem programu jest zwiększenie zasobu lokali oraz pomieszczeń służących zaspokajaniu potrzeb osób najuboższych. Obsługa programu została powierzona Bankowi Gospodarstwa Krajowego. Środki na finansowe wsparcie w tworzeniu lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych pochodzą z Funduszu Dopłat umiejscowionego w BGK.

W latach 2010-2012 z Funduszu Dopłat przyznano finansowe wsparcie łącznie na ponad 167 mln zł, z czego ponad 19 mln zł zostało przeznaczone na utworzenie lokali w Warszawie.

Od początku programu, czyli od 2007 r., BGK udzielił ponad 300 mln zł wparcia na realizację blisko 600 przedsięwzięć, których łączna wartość przekroczyła 1 mld zł. Aktualnie trwa ocenia kolejnych 65 przedsięwzięć na łączną kwotę wsparcia ponad 66,5 mln zł.

Od 1 marca 2013 r. Bank Gospodarstwa Krajowego będzie przyjmował kolejne wnioski w ramach tzw. Wiosennego naboru, na który zostało przeznaczone 45 mln zł. Będzie to już 13. edycja programu.

{jumi [*8]}

a