wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
piątek, 30 listopad 2012 16:11

Walka ze słowem niezależnym trwa

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jedno ze spotkań w Klubie Ronina. Jedno ze spotkań w Klubie Ronina. Fot. Niezalezna TV

Popularnemu, niezależnemu klubowi dyskusyjnemu w Warszawie grozi zamknięcie. To oprócz inwigilacji księdza w Sadownem i przejęcia tygodnika „Uważam Rze” kolejny przykład walki ze słowem niezależnym – napisał portal niezalezna.pl.

Według jego informacji Klub Ronina może stracić lokal. Zdaniem portalu to oprócz inwigilacji księdza w Sadownem i przejęcia tygodnika „Uważam Rze” kolejny przykład walki ze słowem niezależnym. Klub Ronina stał się obiektem ataku – właściciele lokalu, w którym odbywają się spotkania niezależnych dziennikarzy i publicystów, są namawiani do wypowiedzenia umowy.
– Obawiamy się, co będzie dalej z lokalem. Właściciele, którzy nam go udostępniali, są zastraszani i być może będziemy zmuszeni szukać innego lokum – mówi „Codziennej” Rafał Ziemkiewicz, jeden ze współzałożycieli Klubu Ronina.
Jak przypomniał portal „Gazeta Wyborcza” oraz „Fakty” TVN opisały w ostatnich dniach jedno ze spotkań Klubu Ronina. W jego trakcie Grzegorz Braun, niezależny reżyser, w trakcie dyskusji zasugerował, że należy posłać dziennikarzy TVN-u i „GW” „na tamten  świat”. Materiał – mimo  że dostępny w internecie – przez 2,5 miesiąca nie był przedmiotem zainteresowania mediów. Pojawił się dopiero tuż przed ogłoszeniem przez PO projektu ustawy o „mowie nienawiści”. Projekt zakłada zmianę art. 256 kodeksu karnego dotyczącego nawoływania do nienawiści na tle różnic etnicznych czy rasowych.
{jumi [*7]}

a