niedziela, czerwiec 04, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 29 listopad 2012 11:03

Bożonarodzeniowe jarmarki Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bożonarodzeniowe jarmarki www.jarmarkwarszawa.pl

1 grudnia przed Pałacem Kultury rozpoczyna się Jarmark Świąteczny w stylu znanych jarmarków europejskich. Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Starego Miasta ma w tym roku ma również międzynarodowy charakter.

Na pl. Defilad rozlokowane zostaną stoiska 47 wystawców z Polski, z Niemiec, Holandii, Litwy, a nawet z Peru. Na straganach będzie można znaleźć inspiracje na świąteczne prezenty, spróbować domowych ciast, grzanego wina i nalewek. Będą też liczne atrakcje dla najmłodszych. Przed Pałacem stanie diabelski młyn oświetlony 25 tysiącami lampek i karuzela ośmiornica. Jarmark czynny będzie do 6 stycznia 2013 roku, od niedzieli do czwartku w godzinach 11-20, a w piątki i soboty od godziny 11 do 22.

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym na Rynku Starego Miasta będzie 21 uczestników z Litwy, 4 z Węgier, po jednym z Holandii, Czech i Białorusi. Przygotowano 78 drewnianych straganów handlowych, scenę, szopkę i choinkę. Pachnieć będą ciasta, sery, wędliny, węgierski kołacz, holenderskie placki, polskie podpłomyki i grzane wino. Będzie ceramika bolesławiecka i ceramika włoska, biżuteria, ozdoby z drewna, drewniane i elektroniczne, wyroby i sery góralskie, zimowe czapki i rękawiczki. Zagości Księgarnia Katolicka z Miodowej i ponad 20 wystawców z Litwy z rękodziełem, sztuką ludową, z tradycyjnym, ciemnym chlebem i wędliną. Jarmark na Rynku Starego Miasta można odwiedzać codziennie do 6 stycznia 2013 r., w godzinach 12-20.

www.jarmarkwarszawa.pl

{jumi [*8]}

a