środa, maj 22, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 98.
środa, 28 listopad 2012 14:12

Andrzejki w Warszawie Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Andrzejki kojarzą się przede wszystkim z wróżbami Andrzejki kojarzą się przede wszystkim z wróżbami fot. sxc.hu

Andrzejkowa zabawa kojarzy się przede wszystkim z wróżbami, ale to również dobra okazja, żeby wybrać się na imprezę czy koncert. Bale Andrzejkowe dla dzieci zaczną się już w czwartek, a w piątek kluby i puby szykują specjalne promocje i dodatkowe atrakcje.

Andrzejki można zacząć świętować już w czwartek 29 listopada. To właśnie wtedy w kawiarni Kredkafe w al. Wyzwolenia 14 odbędzie się Bal Andrzejkowy dla dzieci. Zabawa zaczyna się o godz. 17.30. Bilet wstępu kosztuje 20 zł. O dobrą atmosferę na balu zadbają animatorzy z grupy Sowaliska. Szykuje się wieczór pełen magii, wróżb i dobrej zabawy. Będą zabawy przy muzyce i łakocie. Dzieci będą miały też okazję do majsterkowania. Obowiązują czarodziejskie stroje.

W piątek 30 listopada w Warszawie szykuje się wiele klubowych imprez, na których jedną z głównych atrakcji będą wróżby. Największą imprezę Andrzejkową planuje Platinium Club na ul. Fredry 6. Oprócz wróżb odbędzie się tu pokaz wyrzutni CO2 oraz Confetti Show. Niezwykły artysta MagnetiG zaprezentuje elektryzujący live-act na świecących skrzypcach. O muzykę zadbają: DJ Kocurr, DJ Press Tone i DJ Berez. Wstęp kosztuje 10 zł. Start imprezy o godz. 21.
Innego rodzaju zabawa czeka nas w Pubie Przejście na Placu na Rozdrożu. Tutaj do samego świtu będzie można się bawić w rytmie rocka i rock'n'rolla. Drinki kosztować będą od 8 zł. Każdy będzie mógł otrzymać andrzejkowy los, dzięki któremu będzie można wygrać upominki od pubu, zniżki na wybrane alkohole, rabaty na sylwestrową imprezę i gratisowe drinki ze specjalnej, niepublikowanej karty. Impreza rozpocznie się o 21. Wstęp wolny.
W piątek w wielu klubach i restauracjach zagoszczą wróżki. Tak będzie na przykład w Pubie Bolek, gdzie razem z drinkiem możemy odebrać Kartę Wróżby. Z taką kartą można udać się do Loży Wróżki i poznać swoją przyszłość. Dodatkowymi atrakcjami będą lanie wosku i zespół z muzyką na żywo w Sali Kominkowej.
Miłośnicy szant Andrzejki mogą spędzić w Tawernie Korsarz na ul. Gostyńskiej 45. W piątek wystąpi tam zespół Załoga Dr. Bryga, który powstał w 2005 roku w Giżycku z inicjatywy Michała Brzozowskiego i Dominika Kaźmierczaka. Grupa gra rock marynistyczny, wzbogacony elementami innych gatunków muzycznych – takich, jak folk czy punk. W repertuarze ma utwory autorskie oraz znane szantowe szlagiery. W październiku 2009 roku muzycy nagrali debiutancki mini-album o kontrowersyjnym tytule „No Shanties Inside". W lutym 2011 roku światło dzienne ujrzała druga płyta pt. „Na Wschodnim Pacyfiku". Wydawnictwo to zawiera 10 własnych kompozycji oraz dodatkowy bonus track. Koncert w Tawernie Żeglarskiej Korsarz rozpocznie się o godz. 21. Wstęp kosztuje 10 zł. Z kartą zaokrętowania można wejść za darmo.

{jumi [*8]}

a