niedziela, lipiec 21, 2024
Follow Us
środa, 24 październik 2012 14:19

Areszt za próbę wyłudzenia haraczu

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Areszt za próbę wyłudzenia haraczu fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Wawra wspólnie z policjantami z Wilanowa zatrzymali 4 osoby podejrzewane o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Mężczyźni weszli do jednej z agencji towarzyskich i przemocą chcieli zmusić przebywające tam kobiety do płacenia im haraczu. Napastnicy zostali zatrzymani w pościgu. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował mężczyzn na trzy miesiące. Za czyn, którego się dopuścili grozi im do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Mrówczej, przyjęli zgłoszenie o usiłowaniu wymuszenia rozbójniczego, do którego doszło w jednej z agencji towarzyskich w Warszawie. Z zawiadomienia wynikało, że czterech mężczyzn, obywateli Rosji weszło do lokalu i używając przemocy oraz gróźb wobec przebywających tam kobiet, usiłowało zmusić je do przekazywania im pieniędzy. Mężczyźni zachowywali się bardzo agresywnie i usiłując wymusić płacenie "haraczu", zniszczyli znajdujący się w lokalu sprzęt elektroniczny. Gdy napastnicy, zorientowali się, że o zdarzeniu została poinformowana policja, szybko odjechali samochodem.

Policjanci niezwłocznie ustalili rysopisy sprawców i dane pojazdu, którym oddalili się napastnicy. Do działań pościgowych zostali włączeni policjanci z innych jednostek stołecznej policji. Samochód którym poruszało się czterech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie wymuszenia rozbójniczego, został zatrzymany przez funkcjonariuszy z komisariatu w Wilanowie. Mężczyźni w wieku 29, 24, 21 i 19 –lat zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi, a samochód którym się poruszali, został przez policjantów zabezpieczony. Po zatrzymaniu okazało się również, że jeden z nich jest poszukiwany.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, prokurator przedstawił mężczyznom zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego i na wniosek policjantów wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Sąd aresztował ich na trzy miesiące.

Wymuszenie rozbójnicze jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a