poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
wtorek, 23 październik 2012 15:29

42-latek ostrzelał przedszkole

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci z Bemowa zatrzymali mężczyznę, który najprawdopodobniej odpowie za uszkodzenie szyb i drzwi w przedszkolu przy ulicy Czumy. 42-latek z okien swojego mieszkania, znajdującego się w bloku naprzeciwko przedszkola, miał strzelać z wiatrówki i celować do latarni. Niestety trafił w budynek placówki oświatowej. Najprawdopodobniej 42-latek będzie odpowiadał za uszkodzenie mienia. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek około 12.30 policjanci z Bemowa otrzymali informację o uszkodzeniu dwóch okien i drzwi w przedszkolu przy ulicy Czumy. Patrol, który pojechał na miejsce, stwierdził uszkodzenia. Wstępnie policjanci ocenili, że mogły one powstać na skutek strzałów z wiatrówki i rozpoczęli działania mające na celu ustalenie ewentualnego sprawcy.

Tego dnia nie zostało zgłoszone zawiadomienie o przestępstwie. Grupa dochodzeniowo – śledcza, która wieczorem pojechała do przedszkola zrobić oględziny, zastała zamknięty budynek. Dopiero wczoraj dyrektorka przedszkola oficjalnie powiadomiła policjantów o uszkodzeniu mienia i złożyła wniosek o ściganie sprawcy. Mimo to już od czwartku kryminalni oraz dzielnicowi pracowali nad ustaleniem osoby, która mogła zniszczyć drzwi i okna w budynku placówki oświatowej. Dotarli między innymi do bloku, z którego najprawdopodobniej padły strzały.

Jak się okazało, w jednym z lokali mieszkał mężczyzna, który jak wynika z jego wyjaśnień, 13 października miał strzelać z wiatrówki. 42-latek twierdził, że chciał ustawić przyrządy celownicze i mierzyło do latarni, która znajdowała się przed przedszkolem. Śrut trafił jednak w budynek.

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli 2 wiatrówki i trzy pudełka za śrutem, które znaleźli w jego mieszkaniu. Biegły balistyki oceni teraz czy na te wiatrówki wymagane jest pozwolenie, czy też ich moc wynosi poniżej 17 J.

Policjanci prowadzą czynności pod kątem uszkodzenia mienia. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a