czwartek, czerwiec 13, 2024
Follow Us
środa, 07 kwiecień 2010 05:50

Trakcja Polska rośnie na GPW

Napisane przez Kinga wesoły
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Notowania giełdowej Trakcji Polskiej, spółki budowlanej wykonującej usługi w zakresie infrastruktury kolejowej, niedawno wybiły się z długotrwałej konsolidacji w przedziale 3,60-4,20 zł. Pod koniec marca doszły do ceny 4,62 zł.

Wzrost notowań spowodowany został m.in. przez rekomendację „kupuj", wydaną przez analityków Citigroup – z ceną docelową 5,30 zł. Pomogły również bardzo dobre wyniki finansowe za czwarty kwartał ub. r. - Trakcja Polska jest grupą, która posiada najbogatsze na rynku doświadczenie w zakresie budownictwa szynowego – powiedział w specjalnej wypowiedzi dla Gazety Finansowej Tadeusz Kozaczyński, dyrektor finansowy i wiceprezes zarządu Trakcji Polskiej - W drugiej połowie 2010 r. można liczyć na powrót inwestycji PKP PLK na ścieżkę długoterminowego wzrostu i wyrównania relacji popytu i podaży na tym rynku. Jednym z naszych największych zwycieskich projektów jest odcinek Skierniewice-Koluszki wart blisko pół miliarda złotych.

Zysk netto Trakcji wyniósł 18,6 mln zł (szacowano 12,5 mln zł), a zysk operacyjny 18,8 mln zł. Jednak analitycy szacują, że tegoroczny zysk netto może nie być już tak wysoki jak zeszłoroczny.

a