niedziela, lipiec 21, 2024
Follow Us
wtorek, 16 październik 2012 14:25

Kilogramy narkotyków nie trafią na rynek

Napisane przez newseria.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 Kilogramy narkotyków nie trafią na rynek fot. Komenda Stołeczna Policji

Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 22-letnią Izabelę B. W czasie przeszukania jej mieszkania funkcjonariusze znaleźli prawie 5,5 kg marihuany oraz ponad 1,6 kg amfetaminy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków wyniosła ponad 213 tysięcy złotych. Zatrzymana już usłyszała zarzut posiadania środków odurzających znacznej ilości. Decyzją sądu została aresztowana na 3 miesiące.

Do policjantów z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej stołecznej policji dotarła informacja, że w jednym z mieszkań w Pruszkowie mogą znajdować się narkotyki. Funkcjonariusze zaczęli dyskretnie obserwować lokal, z którego wyszła młoda kobieta. Chwilę po tym została zatrzymana.

W mieszkaniu 22-letniej Izabeli B. policjanci znaleźli prawie 5,5 kg marihuany, o czarnorynkowej wartości ponad 163 tysiące złotych. Na półce obok suszu roślinnego leżało ponad 1,6 kg amfetaminy, wartej ponad 50 tysięcy złotych. Narkotyki, które już nie trafią na rynek zostały zabezpieczone. Młoda kobieta trafiła do policyjnej celi.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanej 22-latce zarzut posiadania środków odurzających znacznej ilości. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu Izabeli B. na okres 3 miesięcy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

{jumi [*9]}

a