wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
poniedziałek, 15 październik 2012 15:31

Podpalacz tęczy zatrzymany

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podpalacz tęczy zatrzymany fot. Komenda Stołeczna Policji

Śródmiejscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 29-letniego Pawła P. Mężczyzna podpalił z obu stron tęczę z kwiatów ozdabiającą Pl. Zbawiciela. Jak się okazało był kompletnie pijany. W organizmie miał 2,4 promila. Resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień. Mężczyzna usłyszy dziś zarzut zniszczenia mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do podpalenia doszło ok. 1.30. Mężczyzna oblał nieznaną substancją część konstrukcji kwiatowej tęczy i podłożył ogień. Kiedy policjanci pojawili się na miejscu zawiadomieni, przez świadków zdarzenia, mężczyzna właśnie podkładał ogień pod drugą część tęczy. Policjanci natychmiast zareagowali i dobiegli do niego. Podpalacz był agresywny, więc musieli użyć kajdanek. W między czasie na miejscu pojawiły się inne załogi policji i straż pożarna, która zaczęła gasić płonącą konstrukcję.

29-letni Paweł P. został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ul. Wilczej. Badanie alkomatem wykazało 2,4 promila alkoholu w organizmie. Resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień.

Dzisiaj prawdopodobnie usłyszy zarzuty zniszczenia mienia.

{jumi [*9]}

a