środa, czerwiec 07, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 12 październik 2012 16:08

Effie wędruje do sieci Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Effie wędruje do sieci Fot. Biedronka

Kampania reklamowa sieci popularnych sklepów „Wszyscy Jesteśmy Drużyną Narodową” została uhonorowana nagrodą Effie w kategorii „Retail”.

To już trzecia statuetka Effie dla Biedronki, której właścicielem jest Jeronimo Martins Polska. Statuetkę odebrał zespół działu marketingu JMP podczas Gali Effie Awards 2012. Konkurs Effie ma największą rozpoznawalność w branży marketingowo-reklamowej i jest najbardziej cenionym konkursem w Polsce. - Dwie poprzednie Effie otrzymaliśmy w 2008 i 2009 r. za kampanię „Produkty z Biedronki polecają się”. Effie Awards to konkurs nagradzający efektywne kampanie, których wyniki potwierdzają, że podjęta komunikacja marketingowa osiągnęła ponadprzeciętne efekty - mówi Adam Manikowski, dyrektor działu marketingu JMP. W ramach kampanii „Wszyscy jesteśmy drużyną narodową” emitowane były reklamy, które wspierały reprezentację oraz zachęcały do kibicowania drużynie narodowej. Spoty pojawiały się w telewizji i radiu. Były także widoczne w prasie i na billboardach.

Effie to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów marketingowych, cenionych na całym świecie. Został zorganizowany po raz pierwszy w 1968 r. w Nowym Jorku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Marketingu. Jest to konkurs, który nagradza efekty rynkowe kampanii reklamowych, a nie wybitne pomysły kreatywne. Licencję na prowadzenie konkursu w Polsce od 1999 r. posiada Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR. Jesteśmy obecnie jednym z 40 krajów na świecie, w których organizowany jest konkurs.

W Effie mogą zwyciężyć kampanie, w których połączono kilka kluczowych dla marketingu dyscyplin: planowanie strategiczne, badania rynku, planowanie i zakup mediów, kreację i obsługę klienta. Docenia się przede wszystkim efektywną współpracę pomiędzy agencją a klientem, a także ich obopólne dążenie do osiągnięcia jak najlepszych rezultatów rynkowych reklamowanej marki. Statuetka Effie to nagroda za efektywność wypracowaną wspólnie.

{jumi [*9]}

a