poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
czwartek, 11 październik 2012 15:12

III edycja Warsztatów Medycyny Taktycznej

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
III edycja Warsztatów Medycyny Taktycznej fot. Komenda Stołeczna Policji

Na początku października 2012 roku policjanci Wydziału Realizacyjnego KSP zorganizowali kolejną – trzecią edycję Warsztatów Medycyny Taktycznej. Ćwiczenia zespołów taktycznych zaproszonych do udziału różnych służb mundurowych ukierunkowane były na udzielenie pomocy medycznej poszkodowanym oraz służyły wypracowaniu najskuteczniejszych metod współdziałania.

Tegoroczne współzawodnictwo przebiegało dwuetapowo. Pierwszy etap przeprowadzony został na terenie obiektu najnowocześniejszej europejskiej strzelnicy taktycznej, którą może poszczycić się Centrum Szkolenia Policji w Legionowie z użyciem amunicji bojowej.
Drugi etap rozegrano na terenie infrastruktury treningowej Wydziału Realizacyjnego. Wśród przygotowanych dla drużyn „niespodzianek" była między innymi scena udzielania pomocy kobiecie, która schowała się w szybie wentylacyjnym oraz osobom przetrzymywanym przez przestępców w pomieszczeniu, do którego operatorzy dostają się przez dach budynku wykorzystując do tego celu wysięgnik strażacki z koszem i sprzęt wysokościowy.
W warsztatach uczestniczyły reprezentacje jednostek specjalnych Biura Ochrony Rządu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Morskiego Oddziału Straży Granicznej,Ministerstwa Finansów,Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku,Wydziału Realizacyjnego KSP.
W przedsięwzięciu udział wzięli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, profesjonalne wsparcie medyczne zapewnili specjaliści z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans".W przygotowaniu poszczególnych scenek udział brali eksperci z Zakładu Interwencji Policyjnych CSP w Legionowie, którzy wcielili się także w role „poszkodowanych".

{jumi [*9]}

a