środa, czerwiec 12, 2024
Follow Us
wtorek, 09 październik 2012 15:12

Fałszywy dziennikarz wyłudzał pieniądze

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wiadomo, że oszukał, co najmniej dwie osoby. W obu przypadkach działał tak samo. Informował, że jest dziennikarzem śledczym znanej telewizji i przed chwilą nakręcił ukrytą kamerą sprzedaż alkoholu osobie nieletniej. Odstąpi od wyemitowania reportażu, jeżeli właściciel sklepu zapłaci mu określoną kwotę. 33-letni Tomasz M. wpadł w zorganizowaną przez policjantów z Woli zasadzkę, gdy przyszedł po kolejne pieniądze. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Jak wynika z ustaleń wolskich policjantów z wydziału zwalczającego przestępstwa przeciwko mieniu, mężczyzna dokonał przynajmniej dwóch takich przestępstw. Za każdym razem działał podobnie. Nagrywał ukrytą kamerą sprzedaż alkoholu podstawionemu przez niego mężczyźnie. Następnie przedstawiając się, jako dziennikarz śledczy informował, że nakręcony materiał wyemituje w telewizji. Odstąpi od jego publikacji w przypadku, kiedy właściciel sklepu zapłaci mu 5 tysięcy złotych. Kiedy pokrzywdzony zorientował się, że w jego placówce doszło do sprzedaży alkoholu 17-latkowi zgodził się zapłacić żądaną kwotę, bojąc się utraty koncesji. Wypłacił mężczyźnie część gotówki, a na kolejną ratę umówił się następnego dnia. Pokrzywdzonemu ta sytuacja wydał się podejrzana i o wszystkim zawiadomił policję był gotowy ponieść konsekwencję.

W czasie rozmowy z pokrzywdzonym policjanci postanowili bliżej przyjrzeć się „dziennikarzowi". Zorganizowali zasadzkę w miejscu, gdzie miało dojść do przekazania kolejnych pieniędzy. W ręce funkcjonariuszy wpadł 33-letni Tomasz M. i 17-letni Rafał G. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Jak ustalili policjanci, mężczyźni w ten sam sposób usiłowali wyłudzić pieniądze jeszcze od innego właściciela sklepu.

Tomasz M. i Rafał G. usłyszeli po dwa zarzuty oszustwa. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Śledczy sprawdzają teraz czy mężczyźni nie mają na swoim koncie innych podobnych przestępstw. Jednocześnie będą prowadzić czynności w sprawie sprzedaży alkoholu nieletnim.

{jumi [*9]}

a