wtorek, listopad 28, 2023
Follow Us

Rakowiecka 37 - "Widzenie na Rakowieckiej" z Andrzejem Stryjewskim

poniedziałek, 08 październik 2012 12:09

Narkotyki i materiały wybuchowe w mieszkaniu

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bielańscy policjanci w mieszkaniu przy ulicy Słodowiec zlikwidowali linię produkcyjną do wytwarzania środków odurzających i materiałów wybuchowych. Funkcjonariusze w mieszkaniu znaleźli substancje chemiczne zagrażające życiu i zdrowiu mieszkańców bloku, a w piwnicy dwa pociski moździerzowe, granat i 85 sztuk amunicji. Policjanci wraz ze strażakami ewakuowali mieszkańców bloku.

Policjanci z Bielan zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że w jednym z lokali przy ulicy Słodowiec znajduje się laboratorium, w którym produkowane są środki odurzające i materiały wybuchowe. Funkcjonariusze natychmiast podjęli szeroko zakrojone i dynamiczne działania. Około 10:00 weszli do lokalu i w łazience ujawnili i zabezpieczyli sprzęt do produkcji środków odurzających i materiałów wybuchowych. W sumie zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju substancji żrących zagrażających życiu i zdrowiu oraz między innymi zlewki, chłodnice, kolby, rotatory, sączki i czasze grzejne będące wyposażeniem linii produkcyjnej. W piwnicy policjanci ujawnili dwa pociski moździerzowe, granat, 85 sztuk amunicji i pistolet.

W rękach policjantów znalazł się również mężczyzna, który produkował amfetaminę w laboratorium chemicznym mieszczącym się w łazience i do którego należał arsenał znajdujący się w piwnicy. 45-letni Marek S. trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna już usłyszał zarzut posiadania, wyrabiania, gromadzenia i przetwarzania substancji niebezpiecznych dla życia i zdrowia wielu osób. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Ujawnione przez policjantów środki służące do produkcji amfetaminy i materiałów wybuchowych stwarzały zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców bloku. Na miejsce zostali wezwani strażacy, saperzy i policjanci z laboratorium KSP, którzy zabezpieczyli znalezione środki chemiczne i materiały wybuchowe.

Policjanci przy pomocy strażaków ewakuowali około 100 mieszkańców bloku. Akcja trwała kilkanaście godzin. W tym czasie mieszkańcy bloku znaleźli się pod opieką służb miejskich.

Funkcjonariusze oraz strażnicy miejscy przez cały czas zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz budynek, który mieszkańcy musieli opuścić, chroniąc go przed ewentualnymi próbami kradzieży. Po zakończonych działaniach mieszkańcy mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań.

{jumi [*9]}

a