sobota, maj 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 01 październik 2012 13:38

Pobił za wolną jazdę

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pobił za wolną jazdę fot. Komenda Stołeczna Policji

Zarzut pobicia kierowcy autobusu usłyszeli dwaj mężczyźni. Damian D. i Michał T. dotkliwie pobili kierowcę autobusu, który zainterweniował, ponieważ obaj mężczyźni zaczepiali pasażerów. Kilka minut po zdarzeniu, kryminalni z Targówka zatrzymali obu sprawców. Za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od tego, że Damian D. i Michał T. rozpoczęli swoją podróż autobusem. Byli pijani. W pewnym momencie uznali, że kierowca jedzie zbyt wolno. Rozpoczęli awanturę w autobusie, głośno krzyczeli, awanturowali się i zaczepiali pasażerów. W końcu kierowca zatrzymał autobus i zainterweniował. W tym czasie dwóch napastników uderzyło kierowcę i dotkliwie pobiło. Pasażerowie widząc co się dzieje, natychmiast zareagowali. Wypchnęli sprawców z autobusu. Ci szybko próbowali uciec.

Kryminalni z Targówka po otrzymaniu informacji o całym zdarzeniu, dosłownie po kilku minutach dostrzegli uciekających obu napastników. 25-letni Damian D. i 29-letni Michał T. zostali zatrzymani.

W komendzie po zbadaniu alkomatem, okazało się, że Damian D. miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast Michał T. miał ponad 2 promile.

Dochodzeniowcy z Targówka zebrali materiał dowodowy i przestawili obu mężczyznom zarzut pobicia wspólnie i w porozumieniu. Za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a