czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
piątek, 28 wrzesień 2012 15:43

Wyciągnęli kierowcę z płonącego auta

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wyciągnęli kierowcę z płonącego auta www.sxc.hu

28 września w nocy w Szczecinie doszło do wypadku samochodowego. Chwilę po zdarzeniu auto stanęło w płomieniach. Przypadkowy świadek powiadomił policjantów, którzy wspólnie ze zgłaszającym wyciągnęli kierowcę z płonącego auta. Pasażerka wyszła o własnych siłach.

Do zdarzenia doszło 28 września chwilę po północy w Szczecinie przy ul. Wojska Polskiego. Kierujący BMW z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na pobocze i dachował. Na szczęście drogą jechał przypadkowy świadek, który błyskawicznie powiadomił operatora telefonu alarmowego. Na miejsce natychmiast skierowano policyjne załogi. Kiedy policjanci dojechali na miejsce, auto zaczęło się palić. W tym czasie świadek zdarzenia próbował wyciągnąć kierowcę z samochodu. Jeden z policjantów pomógł mężczyźnie wyciągnąć mężczyznę z auta. Pasażerka wyszła z niego o własnych siłach. Chwilę potem auto w całości stanęło w płomieniach.
Gdyby nie szybka reakcja świadka i policjantów, mężczyzna mógłby spłonąć. Poszkodowani trafili do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Już po akcji okazało się, że kierowca samochodu był nietrzeźwy, miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

{jumi [*9]}

a