poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
piątek, 28 wrzesień 2012 15:18

Matka z dziećmi kradła paliwo

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Matka z dziećmi kradła paliwo fot. Komenda Stołeczna Policji

Grodziscy kryminalni zatrzymali 3 osoby tuż po kradzieży paliwa z ciężarówki. Kobieta oraz jej 19-letnia córka i 16-letni syn mieli w swoim samochodzie około 150 litrów oleju napędowego. Cała trójka została zatrzymana. O dalszym losie Krystyny F. oraz Moniki i Damiana F. zdecydują teraz prokuratura i sądy.

Podczas nocnego patrolu w miejscowości Książenice grodziscy kryminalni zwrócili uwagę na stojącą na poboczu skodę. Policjanci postanowili skontrolować pojazd i 3 osoby siedzące w aucie. Po wylegitymowaniu okazało się, że kierowcą jest 51-letnia kobieta, a pasażerami jej dzieci - 19-letnia córka i 16-letni syn.

W czasie kontroli samochodu funkcjonariusze znaleźli we wnętrzu auta 19 baniek wypełnionych olejem napędowym. Już po wstępnej rozmowie z kierującą policjanci wiedzieli, że paliwo pochodzi z kradzieży. Kilka minut później mundurowi dotarli do właściciela ciężarówki, stojącej z pustym bakiem niedaleko miejsca kontroli. Okradziony mężczyzna ocenił, że z jego pojazdu zginęło około 150 litrów oleju.

Cała trójka została zatrzymana. Kobiety trafiły do celi grodziskiej komendy, natomiast nieletni chłopak do policyjnej izby dziecka w Warszawie. Z policyjnych ustaleń wynika, że rodzina już wcześniej była notowana za kradzieże paliwa w innych rejonach kraju. O dalszym losie Krystyny F. oraz Moniki i Damiana F. zdecydują teraz prokuratura i sądy.

{jumi [*9]}

a