wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
czwartek, 20 wrzesień 2012 14:51

Płacił papierowymi pieniędzmi

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Płacił papierowymi pieniędzmi fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 43-letniego Janusza D. Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie oszustwa. Swoich ofiar szukał wśród osób sprzedających cenne monety. Zamiast prawdziwych pieniędzy właściciel numizmatów otrzymał plik równo przyciętych kartek zapakowanych w foliową torebkę. Za oszustwo grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do kryminalnych z komendy na warszawskim Śródmieściu dotarła informacja o oszuście, który zapłacił za cenne monety plikiem pociętych kartek. Policjanci w toku prowadzonych czynności wytypowali i zatrzymali podejrzanego o to zdarzenie mężczyznę.

Sposób, jakim posłużył się najprawdopodbniej 43-letni Janusz D. był następujący. Najpierw na jednym z portali internetowych wyszukał ofertę sprzedaży cennych monet z kolekcji „Poczet Królów Polskich". Mężczyzna umówił się ze sprzedającym w centrum Warszawy, aby sfinalizować transakcję. Podczas spotkania, korzystając z saszetki mającej ukrytą przegrodą podmienił plik banknotów na wcześniej przygotowane kartki papieru, którymi zapłacił. Za nim sprzedający zorientował się, że został oszukany Janusz D. ulotnił się z monetami. Sprawa jest rozwojowa śledczy będą analizować inne zdarzenia, gdzie sprawca działał w podobny sposób.

Za popełniony czyn mężczyźnie grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a