niedziela, luty 05, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 18 wrzesień 2012 00:00

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości Wyróżniony

Napisane przez AK
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl

W dniach 12-18 listopada 2012 r. odbywać się będą warsztaty, szkolenia, konferencje i happeningi w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (ŚTP). Ludzie z ponad 120. krajów świata będą starać się zmieniać otaczającą ich rzeczywistość i działać na rzecz lokalnych społeczności. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął Minister Administracji i Cyfryzacji, Michał Boni.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week-GEW) są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Od czasu pierwszej edycji ŚTP w 2008 roku, inicjatywa rozszerzyła się na 115 państw, w których ponad 24 000 partnerów zorganizowało wydarzenia angażujące ponad 7 milionów ludzi. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości  uzyskał poparcie m.in.: Baracka Obamy, premiera Wielkiej Brytanii - Davida Camerona, premiera Izraela - Benjamina Netanyahu, a także prezydenta Portugalii czy premiera Kanady.

Przez jeden tydzień w roku ŚTP inspiruje i zachęca do działania dzięki lokalnym, krajowym i międzynarodowym wydarzeniom, mającym pomóc każdemu z nas odkryć w sobie innowatora i przedsiębiorcę. Wydarzenia te umożliwiają ich uczestnikom bezpośredni kontakt z pracodawcami, mentorami, inwestorami. W ubiegłorocznej edycji udział wzięło ponad 100 państw, wśród nich również Polska. W klasyfikacji międzynarodowej nasz kraj plasuje się obecnie na czwartym miejscu pod względem liczby zorganizowanych w ramach ŚTP eventów.

W każdym z krajów uczestniczących w GEW powoływany jest HOST – organizacja grupująca i organizująca wszystkich uczestników oraz wspomagająca i koordynująca ich działania. Każdy może zostać partnerem i zorganizować wydarzenie w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Wystarczy tylko zarejestrować swój pomysł. 

Przy okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości organizowany jest konkurs STARTUP OPEN, którego celem jest wyłonienie najbardziej niekonwencjonalnych i nowatorskich start-upów. Na najlepszych z nich czekają wyjątkowe nagrody, w tym podróż do Rio de Janeiro i możliwość wzięcia udziału w Światowym Kongresie Przedsiębiorczości w marcu 2013 roku.

www.parp.gov.pl

www.fmlewiatan.pl

www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl

{jumi [*9]}

Czytany 1579 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 18 wrzesień 2012 15:58

a