czwartek, luty 09, 2023
Follow Us

Nawrocki

poniedziałek, 10 wrzesień 2012 21:41

Rzeczpospolita Lokalna 2020

Napisane przez mat pras/red
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilkuset najbardziej aktywnych przedstawicieli społeczności lokalnych spotka się z przedstawicielami rządu i parlamentu, by szukać rozwiązań, które pozytywnie zmienią ich społeczności w perspektywie roku 2020.

Podczas zaplanowanych spotkań i warsztatów nowatorska forma debaty zapewni równy dostęp do głosu wszystkim jej uczestnikom, co nie zawsze jest możliwe w trakcie tak dużych spotkań. Debata będzie skierowana na efektywne poszukiwanie konkretnych rozwiązań dla zdefiniowanych problemów w obszarach takich jak m.in: integracja społeczna, edukacja, działalność organizacji społecznych, bariery i perspektywy rozwoju gospodarczego na poziomie lokalnym oraz ekonomia społeczna. Wśród zaproszonych gości znajdą się przedstawiciele rządu, parlamentu, organizacji społecznych, aktywni liderzy lokalnych społeczności, eksperci. Wyjątkowość tego wydarzenia polega na oddaniu inicjatywy środowiskom lokalnym.
Efektem debat i warsztatów będą propozycje działań, ujęte w formie szeroko dystrybuowanego (m.in. do mediów) raportu. Wypracowane propozycje rozwiązań będą mogły być wykorzystane przez uczestniczące w wydarzeniu instytucje centralne i lokalne (m.in. poszczególne ministerstwa, parlament, urzędy i samorządy, organizacje społeczne i media). Organizatorzy wierzą, że ich wprowadzenie pozwoli na zdecydowaną poprawę życia społeczeństwa w wielu dziedzinach.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Ambasadorem wydarzenia jest Premier Tadeusz Mazowiecki. Konferencja odbędzie się 19-20 września w Warszawie.

Patronami medialnymi wydarzenia są: TVP Info, Kurier365.pl, Capital24tv, Agencja informacyjna
Newseria oraz portal ngo.pl

{jumi [*9]}

Czytany 999 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 wrzesień 2012 23:36

Media

a