niedziela, lipiec 21, 2024
Follow Us
piątek, 07 wrzesień 2012 14:21

Nielegalna rozlewnia spirytusu

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nielegalna rozlewnia spirytusu fot. Komenda Stołeczna Policji

Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili miejsce nielegalnego wyrabiania i rozlewania spirytusu technicznego. Funkcjonariusze w garażu wynajmowanym przez obywatela Ukrainy zabezpieczyli łącznie 755 litrów spirytusu o rynkowej wartości około 60 tys. złotych. Policjanci zatrzymali 34-latka, który usłyszał zarzut nielegalnego wyrabiania i rozlewania spirytusu. Za to przestępstwo grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą stołecznej komendy zatrzymali 34-letniego obywatela Ukrainy. W garażu, który wynajmował mężczyzna na warszawskiej Pradze funkcjonariusze ujawnili aparaturę służącą do nielegalnego odkażania spirytusu technicznego. W pomieszczeniu policjanci znaleźli prowizorycznie wykonaną aparaturę służącą do odkażania i oczyszczania skażonego spirytusu technicznego, odczynniki chemiczne oraz kilkadziesiąt pustych butelek i plastikowych pojemników. Mundurowi zabezpieczyli także 755 litrów spirytusu, którego wartość rynkowa wynosi około 60 tys. złotych.

Jak ustalili policjanci, gotowe wyroby były rozprowadzane na warszawskich bazarach i targowiskach jako spirytus spożywczy. Z zebranego przez funkcjonariuszy materiału wynika, że ten nielegalny proceder trwał od około miesiąca.

Policjanci zatrzymali 34-latka, którego osadzili w policyjnej celi. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego wyrabiania i rozlewania spirytusu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do roku pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a