poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
wtorek, 04 wrzesień 2012 14:11

2kg narkotyków w domu poszukiwanego

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
2kg narkotyków w domu poszukiwanego fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Woli zatrzymali poszukiwanego listem gończym Patryka T. 29-latek za posiadanie środków odurzających został skazany przez sąd na karę roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Wpadł w mieszkaniu w Jabłonnej. W czasie przeszukania lokalu policjanci ujawnili ponad 2 kg marihuany i 7 gramów amfetaminy. W prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzut wytwarzania znacznej ilości środków odurzających. Wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Funkcjonariusze z wydziału poszukiwań wolskiej komendy, od kilkunastu miesięcy poszukiwali listem gończym Patryka T. Mężczyzna został skazany przez sąd na karę roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających. Dzięki długotrwałej i żmudnej pracy operacyjnej, kryminalni wpadli na jego trop w jednej z podwarszawskich miejscowości. 29-latek był kompletnie zaskoczony widokiem mundurowych i nie stawiał oporu.

W mieszkaniu policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość marihuany, którą mężczyzna przechowywał w słojach, reklamówce oraz folii aluminiowej, wagi elektroniczne oraz pieniądze. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 2,2 kg marihuany i 7 gramów amfetaminy. Ich wartość na czarnym rynku wynosi około 60 tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że z zabezpieczonego materiału można przygotować ponad 2 000 porcji marihuany i kilka porcji amfetaminy.

Dalsze czynności z zatrzymanym wykonywali już policjanci z Jabłonny. W prokuraturze Patryk T. usłyszał zarzuty wytwarzania znacznej ilości środków odurzających. Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

{jumi [*9]}

a