czwartek, lipiec 25, 2024
Follow Us
poniedziałek, 27 sierpień 2012 11:51

"Nie umiem zrobić napadu"

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
"Nie umiem zrobić napadu" fot. Komenda Stołeczna Policji

Wszystko trwało zaledwie 15 minut. Mężczyzna przebrany za kobietę wtargnął do sklepu monopolowego. Przedmiotem przypominającym broń zastraszył pracownika, żądając wydania pieniędzy i alkoholu. Uciekł ze sklepu, gdy spotkał się z odmową sprzedawcy. Powiadomieni o napadzie policjanci, natychmiast przystąpili do poszukiwania sprawcy. Po chwili w rękach policjantów z Bemowa był już 33-letni Jacek S.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, była 20.20. Do sklepu monopolowego przy ulicy Powstańców Śląskich wtargnął mężczyzna przebrany za kobietę. Na sobie miał bluzkę i krótką spódnicę. Z torebki damskiej wyciągnął przedmiot przypominający broń i próbował zastraszyć właściciela, żądając wydania gotówki i alkoholu. Zdecydowana postawa pokrzywdzonego udaremniła zamiary rozbójnika. Sprawca, gdy spotkał się z odmową sprzedawcy, uciekł ze sklepu. Pokrzywdzony o wszystkim zaalarmował policję.

Informację o napadzie przekazano do wszystkich załóg w terenie. Zaledwie kilkanaście minut po zdarzeniu policjanci z Bemowa ustalili prawdopodobnego sprawcę przestępstwa. W miejscu jego zamieszkaniu funkcjonariusze znaleźli ukrytą w zamrażalce atrapę broni oraz odzież, w którą ubrany był sprawca.

W czasie rozmowy z mundurowymi 33-latek przyznał się do napadu, jednak jak stwierdził: „na przestępcę się nie nadaję, wyszedłem kilka dni temu z mamra i nie umiem zrobić napadu". Jacek S. dobrze jest znany organom ścigania, kilka dni wcześniej opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia działając w okresie recydywy. Może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 15. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

{jumi [*9]}

a