niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
poniedziałek, 20 sierpień 2012 12:35

Aresztowani za włamania na "pasówkę"

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 Aresztowani za włamania na "pasówkę" fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci Komendy Stołecznej Policji wspólnie z policjantami z Pragi Południe zatrzymali i doprowadzili do aresztowania czterech mężczyzn podejrzewanych o dokonywanie włamań na tzw. "pasówkę". Podczas przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych mężczyzn, funkcjonariusze odnaleźli prawie 100 łamaków służących do forsowania drzwi.

Uwagę stołecznych wywiadowców patrolując ulice Pragi Południe zwrócił samochód, w którym siedziało czterech mężczyzn. W czasie kontroli samochodu ich zachowanie wydało się policjantom podejrzane.

Funkcjonariusze znależli w pojeżdzie torbę z narzędziami, które mogły służyć do dokonywania włamań. Wśród tych przedmiotów był między innymi łamak, nożyce do cięcia metalu oraz krótkofalówki. W związku z podejrzeniem, że mężczyźni mogli dokonaći włamań do mieszkań na terenie Pragi Południe, zostali oni zatrzymani a znalezione w samochodzie przedmioty zabezpieczone.

W czasie przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych mężczyzn, funkcjonariusze odnaleźli prawie 100 łamaków służących do otwierania drzwi na tzw. „pasówkę". Mundurowi znaleźli również dużą ilość przedmiotów, które mogą pochodzić z włamań; w tym między innymi wartościowe monety, zegarki i akcesoria komputerowe. Jak ustalili kryminalni, mężczyźni dokonywali włamań w okresie od czerwca do sierpnia tego roku.

Prokurator przedstawił 24-letniemu Konradowi S. cztery zarzuty kradzieży z włamaniem do mieszkań, 20-letniemu Marcinowi K. i 22-letniemu Pawłowi P. trzy zarzuty kradzieży z włamaniem, 37-letniemu Tomaszowi F. zarzut paserstwa Sąd przychylił się do wniosku Prokuratora o zastosowanie wobec zatrzymanych mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci aresztów.
Konrad S. spędzi w areszcie trzy miesiące, Marcin K. i Paweł P. dwa miesiące oraz Tomasz F. - miesiąc.

Za kradzież z włamaniem mogą otrzymać karę do 10 lat pozbawienia wolności, oraz karę do 5 lat pozbawienia wolności za paserstwo rzeczy pochodzących z przestępstwa.

{jumi [*9]}

a