wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
piątek, 17 sierpień 2012 13:49

Areszt za kradzieże rowerów

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Areszt za kradzieże rowerów fot. Komenda Stołeczna Policji

Mokotowscy policjanci zwalczający przestępstwa przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież rowerów. Mariusz L. działał na terenie Mokotowa od początku sezonu letniego. Jego łupem padały wartościowe jednoślady. 34-latek grasował głównie po klatkach schodowych, podwórkach i dziedzińcach. Mariusz L. objęty już wcześniej dozorem policyjnym za podobne przestępstwa, trafił do aresztu. Spędzi tam trzy miesiące.

Mariusz L. trafił w ręce mokotowskich policjantów zwalczających przestępczość przeciwko mieniu w lipcu br. Wtedy to, przyznał się do 20 kradzieży rowerów (pisaliśmy o tym 13.07.2012r. w art.: "Zatrzymany za kradzieże 20 rowerów"). Wówczas wobec 34-latka został zastosowany dozór policyjny. Jak się okazało, środek ten nie odstraszył amatora jednośladów od przestępczego procederu.

W wyniku pracy operacyjnej i dochodzeniowo – śledczej policjanci ustalili, że Mariusz L. może być zamieszany w kolejne kradzieże rowerów. 34-latek wpadł w ręce mundurowych kilka dni temu w okolicach jednego z centrów handlowych. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do kilkudziesięciu kolejnych przestępstw. Jak się okazało, działał w ten sam sposób jak wcześniej. Kradł rowery pozostawione na klatkach schodowych, osiedlowych podwórkach czy też dziedzińcach.Grasował głównie po rejonie Górnego Mokotowa. W jego ręce wpadały najczęściej markowe rowery. Do przecięcia linek zabezpieczających, używał małych nożyczek. Mężczyzna najprawdopodobniej skradzione łupy upłynniał wśród przypadkowo spotkanych osób. W sumie policjanci przedstawili 34-latkowi 27 zarzutów.

Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Najbliższe trzy miesiące Mariusz L. spędzi za kratkami.

{jumi [*9]}

a