czwartek, lipiec 25, 2024
Follow Us
czwartek, 16 sierpień 2012 11:49

Handlowali podrobionymi towarami

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Handlowali podrobionymi towarami fot. Komenda Stołeczna Policji

Piaseczyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podczas kontroli centrum handlowego w Wólce Kosowskiej zabezpieczyli część towaru 50-letniemu i 45-letniemu obywatelowi Wietnamu. Oferowali oni do sprzedaży plecaki i czapki dziecięce z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to ponad 86 tysięcy złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwrócił towar oferowany do sprzedaży przez obywateli Wietnamu.

Policjanci przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do jego pochodzenia. Mężczyźni w swoich firmach oferowali do sprzedaży plecaki i czapki dziecięce. Policjanci podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzaniu okazało się, że kontrolowany towar, ma zastrzeżone znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę ponad 86 tysięcy złotych.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

{jumi [*9]}

a