środa, czerwiec 12, 2024
Follow Us
wtorek, 14 sierpień 2012 15:52

Metoda na błyskawicę nie popłaca

Napisane przez policja.waw.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Metoda na błyskawicę nie popłaca www.sxc.hu

Dzięki współpracy policjantów z Bytomia z policjantami z Bielan, mężczyzna działający metodą „na błyskawicę" został zatrzymany. 32-latek oszukał starszą osobę na kwotę 7 tysięcy złotych. Sprawcy już został przedstawiony zarzut. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecyduje o dalszych losach mężczyzny.

Policjanci z wydziału kryminalnego, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili, kto jest sprawcą oszustwa, do którego doszło w kwietniu na ulicy Duracza. Przestępcy, stosując metodę „na błyskawicę", oszukali starszego mężczyznę, który wpłacił szybkim przelewem pocztowym 7 tysięcy złotych. Gdy mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszusta, zgłosił ten fakt policjantom. Funkcjonariusze od razu zaczęli pracować nad sprawą i wkrótce dotarli do mężczyzny, który odebrał przelew. Jak się okazało, zrobił to na poczcie w Lublińcu.
Kryminalni poprosili o pomoc funkcjonariuszy z Bytomia, gdyż na tym terenie przebywał Maciej Z. Policjanci zatrzymali 32-latka. Mężczyzna został przewieziony do warszawskiej komendy. Prokurator już przedstawił mu zarzut za oszustwo. Sprawca przyznał się, że podjął pieniądze przesłane przez pokrzywdzonego. Mężczyźnie grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecyduje o dalszych losach mężczyzny.

{jumi [*9]}

a