sobota, maj 18, 2024
Follow Us
wtorek, 14 sierpień 2012 14:56

Ukradł 100 tysięcy dolarów

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ukradł 100 tysięcy dolarów fot. Komenda Stołeczna Policji

Dwa miesiące w tymczasowym areszcie spędzi mężczyzna, który przywłaszczył 100 tysięcy dolarów z jednego ze śródmiejskich kantorów. Jerzy P. wpadł w ręce funkcjonariuszy straży granicznej, kiedy próbował wrócić do Polski. Mężczyzny poszukiwali śródmiejscy kryminalni, którzy pracując nad sprawą „zniknięcia" waluty, byli przekonani, że to jeden z pracowników kantoru. Jerzy P. usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia znacznej wartości, za co grozi mu 10 lat więzienia.Pod koniec września ubiegłego roku policjanci ze Śródmieścia zostali powiadomieni, że z jednego z kantorów przy Królewskiej zniknęło bez śladu 100 tysięcy dolarów. Kryminalni zaczęli pracować nad tą tajemniczą sprawą i ustalili, że to prawdopodobnie jeden z pracowników kantoru wziął pieniądze. Ich podejrzenia potwierdziły się, bo nagle mężczyzna zniknął.

Jak ustalili funkcjonariusze, 45-letni Jerzy P. ukrywał się od tego czasu poza granicami kraju. W weekend Jerzy P. próbował wrócić do Polski przez przejście graniczne w Dorohusku. Tutaj podczas sprawdzania danych okazało się, że jest poszukiwany przez policjantów ze śródmiejskiej komendy. Pogranicznicy zatrzymali Jerzego P. i przekazali funkcjonariuszom.

Mężczyzna w śródmiejskiej prokuraturze usłyszał zarzut przywłaszczenia powierzonego mienia znacznej wartości. Sąd zadecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu.

{jumi [*9]}

a