czwartek, lipiec 25, 2024
Follow Us
poniedziałek, 13 sierpień 2012 09:43

Metamfetamina - nie rób tego w domu! Wyróżniony

Napisane przez as
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Metamfetamina - nie rób tego w domu! policja.pl

Lubańscy policjanci zlikwidowali linię produkcyjną metamfetaminy. Funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby podejrzane o wytwarzanie środków odurzających. W mieszkaniu i pomieszczeniu gospodarczym zabezpieczyli urządzenia i odczynniki służące do wytwarzania narkotyków.

Prowadząc śledztwo w sprawie produkcji i obrotu środkami odurzającymi, policjanci wydziału kryminalnego lubańskiej policji ustali, że na terenie powiatu lubańskiego prawdopodobnie produkowana jest metamfetamina. Kryminalni wkroczyli do wytypowanego budynku, gdzie właśnie produkowano silnie działający i mocno uzależniający narkotyk. W trakcie przeszukania zabezpieczyli aparaturę, prekursory oraz inne substancje służące do produkcji narkotyku.

W tej sprawie na miejscu zatrzymano cztery osoby w wieku od 28 do 36 lat - trzech mężczyzn i kobietę. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Wobec jednego z podejrzanych sąd rejonowy w Lubaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wobec trójki pozostałych osób prokurator zastosował dozór policyjny.

Za wytwarzanie, przetwarzanie albo przerabianie środków odurzających w znacznej ilości grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.

{jumi [*9]}

a