sobota, maj 18, 2024
Follow Us
czwartek, 09 sierpień 2012 11:34

Ukradli tira z ładunkiem Wyróżniony

Napisane przez as
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ukradli tira z ładunkiem policja.pl

Policja zatrzymała mężczyzn podejrzanych o kradzież tira z ładunkiem wartym 25 tys. euro. Zatrzymani, którzy byli już wcześniej wielokrotnie karani za podobne przestępstwa, tym razem wpadli w zasadzkę przygotowaną przez kryminalnych.

Kradzież tira o wartości ponad 300 tys. złotych wraz ładunkiem wartym 25 tys. euro. zgłosił właściciel firmy transportowej w Przysusze, na terenie której kierowca postanowił odpocząć przed dalszą drogą. Ładunek kleju do mebli miał być dostarczony z Niemiec do fabryki znajdującej się w województwie podlaskim. Policjanci z Przysuchy wspólnie z kryminalnymi z KWP Radom, prowadząc śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przysusze, ustalili miejsce postoju kradzionego pojazdu. Do dalszych działań przyłączyli się funkcjonariusze z województwa kujawsko pomorskiego, ponieważ informacje wskazywały, że to na ich terenie zaparkowano samochód. Gdy potwierdzono miejsce postoju tira, policjanci zdecydowali o obserwacji tego miejsca. Z chwilą pojawienia się przy samochodzie dwóch mężczyzn, którzy następnie wsiedli do środka, policjanci przystąpili do zatrzymań. W ręce kryminalnych wpadli mieszkańcy Łodzi w wieku 36 i 46 lat. Jak się okazało, byli oni już wielokrotnie karani za podobne przestępstwa.

Jak ustalili policjanci, sprawcy włamali się na parking gdzie zaparkowany był tir, wyłamali zamki w drzwiach i za pomocą swojego zewnętrznego komputera obeszli zabezpieczenia i uruchomili pojazd. Odzyskany tir wraz z nienaruszonym ładunkiem przekazano właścicielowi.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem mienia znacznej wartości w warunkach recydywy za co grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na ich bogatą przeszłość kryminalną, śledczy wnioskowali do prokuratury o ich tymczasowe aresztowanie. Wczoraj decyzją sądu zostali zatrzymani w areszcie tymczasowym na 3 miesiące.

{jumi [*9]}

a