poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
środa, 08 sierpień 2012 15:42

CBŚ rozbiło fabrykę nielegalnych papierosów

Napisane przez as
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
CBŚ rozbiło fabrykę nielegalnych papierosów policja.pl

Policjanci rozbili fabrykę nielegalnych papierosów w gminie Masłowice. Zabezpieczyli ponad 300 tysięcy sztuk papierosów i tonę tytoniu, z którego można było zrobić około miliona ich kolejnych sztuk. Zatrzymano cztery osoby w wieku od 19 do 52 lat.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego razem z funkcjonariuszami Izby Celnej ustalili, że w jednym z gospodarstw rolnych w gminie Masłowice może znajdować się fabryka nielegalnych papierosów. Wspólnie zaplanowali akcję rozbicia linii produkcyjnej. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy w jednym momencie weszło na teren gospodarstwa i w jednymz pomieszczeń zatrzymali 4 kompletnie zaskoczone osoby, które w danej chwili produkowały nielegalne papierosy. Byli to Polacy w wieku od 19 do 52 lat. Po przeszukaniu całego tereny funkcjonariusze CBŚ i IC zabezpieczyli w sumie około 300 tysięcy nielegalnych papierosów oraz tonę tytoniu. Policjanci szacują, że z takiej ilości krajanki można było wyprodukować około miliona sztuk papierosów. Oprócz tego, z ustaleń Centralnego Biura Śledczego wynika, że grupa mogła wyprodukować kilkaset tysięcy sztuk lewych papierosów dziennie. Linia produkcyjna była schowana w pomieszczeniach starej świniarni. Organizatorzy tego procederu specjalnie wygłuszyli ściany styropianem, aby z z wewnątrz nie wydobywały się odgłosy pracujących maszyn.

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nielegalnej produkcji papierosów. Dwie osoby, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Radomsku, zostały tymczasowo aresztowane, w stosunku dwóch pozostałych sąd zastosował poręczenie majątkowe i dozór policyjny. Na podstawie zabezpieczonych na miejscu produktów policjanci szacują, że Skarb Państwa mógł stracić w wyniku niezapłaconej akcyzy ponad 820 tysięcy złotych.

{jumi [*9]}

a