niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
wtorek, 07 sierpień 2012 15:18

Nie chcieli sprzątnąć po libacji

Napisane przez policja.waw.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nie chcieli sprzątnąć po libacji www.sxc.hu

Zarzuty znieważenia i czynnej napaści usłyszy Łukasz Ś., który wspólnie z kolegą postanowił sprzeciwić się policjantom. Funkcjonariusze z Raszyna kazali mężczyznom posprzątać po libacji. Kompani ubliżali policjantom i usiłowali uderzyć interweniujących. Jeden z meżczyzn zbiegł.

7 sierpnia nieco po północy policjanci z Raszyna pojechali do zgłoszenia. Sąsiedzi powiadomili, że obok jednej z posesji odbywa się libacja. Gdy we wskazane miejsce przyjechał radiowóz, uczestnicy zabawy uciekli na prywatny teren. Myśleli, że to ich ochroni. Policjanci weszli na podwórko i zażądali uprzątnięcia bałaganu pozostawionego na ulicy. Dwóch z biesiadujących mężczyzn było bardzo agresywnych. Znieważali policjantów, straszyli „kolegami" i adwokatami. W pewnym momencie i to przestało im wystarczać. Usiłowali kopać i uderzać mundurowych, lecz ich zapały zostały szybko ostudzone. Wówczas jeden z napastników uciekł, pozostawiając na placu boju kompana.
Funkcjonariusze przewieźli 29-letniego Łukasza Ś. do komisariatu, a później do celi. Odmówił on poddania się badaniu na zawartość alkoholu. Nie zamierzał podpisać żadnych dokumentów procesowych, ale nie przeszkodzi to w przedstawieniu mu zarzutów. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara 10 lat więzienia. Jego kompana poszukują policjanci. Chcą mu postawić takie same zarzuty.

{jumi [*9]}

a