sobota, czerwiec 25, 2022
Follow Us
czwartek, 02 sierpień 2012 11:48

Pomagał wnosić zakupy i okradał Wyróżniony

Napisane przez as
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pomagał wnosić zakupy i okradał ksp.waw.pl

Najpierw pytał starszych pań, czy nie pomóc we wnoszeniu zakupów, a później je okradał. Śródmiejscy dzielnicowi zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który od miesiąca w ten sposób wykorzystywał łatwowierność kobiet. Swoich ofiar szukał przede wszystkim na warszawskim Muranowie.

Od początku lipca śródmiejscy policjanci przyjęli kilka zgłoszeń od starszych mieszkanek Muranowa. Kobiety zgłaszały kradzieże portfeli. Policjanci ustalili, że za każdym razem historia osób pokrzywdzonych się powtarza. Kiedy panie wracały z zakupów, podchodził do nich młody mężczyzna i oferował pomoc przy wnoszeniu siatek. Kobiety przyjmowały ją i młody człowiek szedł z nimi do mieszkania. Po drodze jednak przeszukiwał torby i kradł portfele. Ofiary orientowały się dopiero przy rozpakowywaniu zakupów.

Policjanci zaczęli pracować nad charakterystyką sprawcy. Jak się okazało mężczyzna przyjeżdżał na Muranów tramwajem z Woli i tutaj szukał swoich ofiar. W ustaleniu wyglądu złodzieja pomogły nagrania z monitoringu. Dzielnicowi postanowili więc obserwować okolice.

Wczoraj tuż po 13 policjanci zauważyli na Al. Jana Pawła mężczyznę, którego podejrzewali o bezczelne kradzieże. Został on zatrzymany. Mariusz O. (28 l.) podczas zatrzymania przyznał się do okradania starszych pań. Powiedział, że po wyjęciu pieniędzy portfele wyrzucał do śmietnika. Pieniądze przeznaczał na gry hazardowe.

Już wiadomo, że ma swoim koncie co najmniej 4 takie kradzieże. Dziś usłyszy zarzuty kradzieży.

Policjanci apelują do mieszkanek Muranowa o zgłaszanie się do komendy rejonowej Policji przy ul. Wilczej 21.

{jumi [*9]}

a