sobota, czerwiec 25, 2022
Follow Us
środa, 01 sierpień 2012 14:35

Chciał przejechać policjanta

Napisane przez policja.waw.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Chciał przejechać policjanta fot. policja.waw.pl

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego w sobotnią noc podjęli pościg za kierowcą opla, który nie zatrzymał się na kontroli drogowej. Kierowca zamiast zwolnić, usiłował przejechać policjanta. Funkcjonariusze oddali stzrały ostrzegawcze, po czym zatrzymali kirowcę i pasażerów.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach w nocy 28 lipca pełnili służbę na terenie gminy Kampinos. Około 1.30 w Starych Gnatowicach podjęli próbę zatrzymania kierowcy opla. Policjant, stojąc obok oznakowanego i oświetlonego radiowozu dawał znaki do zatrzymania. Jednak kierowca zamiast się zatrzymać, dodał jeszcze gazu, a następnie skręcił w stronę policjanta. Funkcjonariusz odskoczył, a opel nie zatrzymując się kontynuował ucieczkę. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za samochodem. Mundurowi, po wyprzedzeniu opla, zatrzymali radiowóz w poprzek drogi. Radiowóz miał zapalone światła i sygnały pojazdu uprzywilejowanego. Jednak nadjeżdżający z naprzeciwka kierowca nie zwolnił i nie reagował na dawane mu sygnały do zatrzymania. Widząc to policjanci, nie dopuszczając do potrącenia, oddali strzały ostrzegawcze.
Dopiero wówczas kierowca zatrzymał się, ale zaraz potem kontynuował ucieczkę na piechotę. W samochodzie znajdowało się jeszcze trzech pasażerów. Mężczyźni w wieku od 21 do 33 lat byli nietrzeźwi. Mieli od 2,2 do 3 promili alkoholu w organizmie. W trakcie podjętej przez policjantów interwencji, mężczyźni znieważyli funkcjonariuszy, używających wulgarnych słów. Mundurowi zatrzymali 21-letniego Tomasza M., 24-letniego Dariusza M. i 33-letniego Pawła Z.
W tym czasie I Zastępca Komendanta Powiatowego wspólnie z funkcjonariuszami z zespołu kontroli zatrzymali w Kampinosie kierowcę, który uciekł z miejsca kontroli. 19-letni Tomasz P. również był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał 0,7 promila alkoholu w organizmie.
Policjanci sprawdzili samochód, którym poruszali się mężczyźni. Tam ujawnili i zabezpieczyli komputer przenośny pochodzący z kradzieży oraz przeszło sto dowodów rejestracyjnych i kart pojazdu.
Detektywi z komendy w Starych Babicach przedstawili zatrzymanym zarzuty. 33-letni Paweł P. odpowie za znieważenie funkcjonariuszy oraz paserstwo. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 24-letni Dariusz M. oraz 21-letni Tomasz M. odpowiedzą za znieważenie policjantów, natomiast 19-letni Tomasz P. usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz usiłowania dokonania czynnej napaści na wykonującego czynności służbowe funkcjonariusza, którego usiłował przejechać. Za popełnienie tych przestępstw grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a