czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
środa, 01 sierpień 2012 14:22

Wysyłał fałszywe smsy o bombach

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wysyłał fałszywe smsy o bombach www.policja.pl

Co najmniej 5 fałszywych alarmów ma na swoim koncie zatrzymany przez śródmiejskich kryminalnych Marek Z. Mężczyzna wysyłał smsy do instytucji finansowych w Gdańsku, Olsztynie, Bydgoszczy, Toruniu i Warszawie z informacją o tym, że w budynkach są bomby. 40-latek wysyłał wiadomości, bo denerwowało go wysokie oprocentowanie bankowych pożyczek.

31 maja na numer obsługi klienta jednej z instytucji finansowych w Warszawie przy ul. Polnej przysłano smsa o podłożonym ładunku dużej mocy, który ma eksplodować. Dodano informację, że nie jest to żart. Nadawca smsa był anonimowy. Pracownicy instytucji powiadomili natychmiast o tym fakcie wszystkie służby. Policja zabezpieczyła teren i ewakuowała blisko 2200 osób, które pracowały w okolicznych biurach. Akcja trwała kilka godzin, jednak ładunku nie znaleziono. Od tego momentu nad sprawą zaczęli pracować śródmiejscy kryminalni.
Ustalenia doprowadziły ich do 40-letniego Marka Z., którego podejrzewano o wywołanie alarmu. 1 sierpnia o 6 rano policjanci weszli do jednego z mieszkań w podwarszawskim Pruszkowie i zatrzymali mężczyznę oraz zabezpieczyli jego telefon. Jak się okazało, to nie jedyny przypadek, kiedy 40-latek wywołał akcje ewakuacyjne. Do identycznych zdarzeń doszło w Gdańsku, Olsztynie, Bydgoszczy i Toruniu. Zawsze była atakowana ta sama instytucja finansowa.
Mężczyzna przyznał, że wysyłał smsy, bo denerwowało go wysokie oprocentowanie pożyczek oferowanych przez banki.
Marek Z. usłyszy dzisiaj w śródmiejskiej prokuraturze zarzut spowodowania fałszywego alarmu. Policjanci będą wnioskowali o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Według nowych przepisów grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a