wtorek, lipiec 23, 2024
Follow Us
środa, 25 lipiec 2012 15:46

12-latek za kierownicą

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
12-latek za kierownicą www.sxc.hu

Policjanci z Ząbkowic zatrzymali samochód osobowy Audi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 12-letni chłopiec. Obok niego siedział jego dziadek. Funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem karnym za umożliwienie kierowania samochodem osobie, która nie ma do tego uprawnień.

Policjanci z Ząbkowic zostali poinformowani, że ulicami Osiedla XX-lecia jeździ samochód, którym kieruje dziecko. Kilka minut później mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód Audi 80. Za kierownicą siedział kilkunastoletni chłopiec. Na miejscu pasażera siedział dziadek z nogą w gipsie. Okazało się, że wnuczek miał zawieźć go do szpitala. Mężczyzna tłumaczył, że pozwala wnukowi jeździć samochodem bo młodzieniec kieruje lepiej niż niejeden wykwalifikowany kierowca. Dodał także, że chłopiec jeździ samochodem nie od dziś.
Dziadek został ukarany mandatem karnym o wysokości 300 złotych za dopuszczenie do kierowania na drodze publicznej osoby nie posiadającej wymaganych uprawnień. O zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny.

{jumi [*9]}

a