środa, maj 22, 2024
Follow Us
środa, 25 lipiec 2012 15:24

Euro sukces Mazowsza

Napisane przez Przemysław Gruz
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mimo, że dawno już po ostatnim gwizdku Euro 2012, to cały czas trwają dyskusję na temat profitów, które nasz kraj uzyskał na organizacji turnieju. Argumenty są dosyć kontrowersyjne, dlatego warto póki co skupić się na tym co było, a nie na tym co będzie. Weźmy pod lupę transport miejski, a dokładniej koleje.


Za obsługę ruchu wokół Stadionu Narodowego odpowiadała m.in. spółka Koleje Mazowieckie, która podczas całego turnieju przewiozła około 53 tys. kibiców. To prawie tyle, ile wynosi pojemność całego stadionu.


Najwięcej kibiców na mecze przyjechało z Skierniewic (ponad 15 tys.) oraz z linii, z Łukowa (7460). Największą popularnością cieszyły się połączenia w dniu meczu Polaków z Czechami i Grecji z Rosją.
Łącznie w ciągu całych rozgrywek Koleje Mazowieckie uruchomiły dodatkowo 93 pociągi w ciągu pięciu dni meczowych oraz aż 193 w trakcie trwania całych mistrzostw (od 8 czerwca do 2 lipca). W dni meczowe do obsługi pociągów dodatkowo był zaangażowanych 277 kierowników pociągów oraz ponad 100 maszynistów.


Warto zwrócić uwagę na skuteczną analizę ruchu pasażerskiego, dzięki której pociągów ani nie zabrakło, ani nie było ich zbyt wiele, co z kolei oznacza, że spółka nie była narażona na niepotrzebne koszty.

{jumi [*9]}

a