sobota, maj 25, 2024
Follow Us
środa, 25 lipiec 2012 12:04

Mazdy celami złodziei

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Mazdy celami złodziei fot. Komenda Stołeczna Policji

Stołeczni policjanci wspólnie z kolegami z komendy rejonowej Warszawa V, zatrzymali sześciu mężczyzn podejrzanych o kradzieże mazd z terenu Warszawy i okolic. Podczas działań funkcjonariusze znaleźli trzy dziuple samochodowe, odzyskali 2 pojazdy oraz części z dwóch innych aut. Wszystko wskazuje na to, że Dżochar, Rafik, Czubek, Fuzon, Dziadek oraz ich znajomy, będą odpowiadać za kradzieże i paserstwa.Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP wraz z kolegami z wydziału kryminalnego komendy rejonowej Warszawa V, rozbili grupę specjalizującą się w kradzieżach mazd. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn jadących skradzionymi autami, gdy właśnie wjeżdżali na jedną z posesji w podwarszawskiej Zielonce. W okolicy funkcjonariusze znaleźli kolejne dwie dziuple samochodowe, w których podejrzani rozkręcali skradzione pojazdy na części. Łącznie kryminalni, oprócz skradzionych chwilę wcześniej dwóch mazd 6, odzyskali także części od dwóch innych mazd. Samochody te zostały skradzione w Otwocku i Zielonce.

W czasie działań policjanci zatrzymali sześć osób: Jakuba J. (32 l.) ps. Dżochar, Rafała W. (20 l) ps. Rafik, Huberta Cz. (26 l.) ps. Czubek, Jacka W. (37 l.) ps. Fuzon, Karola Ł. (26 l.) oraz Wojciecha S. (72 l.) ps. Dziadek. Wszyscy mężczyźni są dobrze znani policjantom i wcześniej byli zatrzymywani za podobne przestępstwa. Z ustaleń policjantów wynika, że mogą mieć na swoim koncie nawet kilkanaście kradzieży z włamaniami samochodów, z terenu garnizonu warszawskiego.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Czterech z nich będzie odpowiadało za kradzieże z włamaniami, a dwóch za paserstwo. To pierwsze przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat więzienia, a paserka sankcją do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec Rafała W. i Jacka W. sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania. Pozostali zatrzymani zostali objęci dozorem policyjnym.

{jumi [*9]}

a