wtorek, lipiec 23, 2024
Follow Us
wtorek, 24 lipiec 2012 15:38

Oszustwa na Allegro

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Oszustwa na Allegro www.sxc.hu

Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwie kobiety podejrzane o oszustwa internetowe. Podejrzane licytowały kosmetyki różnego typu, pobierając pieniądze, nie dostarczając jednak zamówionego towaru. W ten sposób oszukały ponad 100 osób. Za oszustwa zatrzymanym grozi kara do 8 lat więzienia.

Liczba poszkodowanych byłaby zapewne jeszcze większa niż 100 osób, gdyby nie natychmiastowe działanie policjantów i współpracujących z nimi przedstawicieli działu ds. bezpieczeństwa grupy Allegro. Internetowe licytacje natychmiast zostały zawieszone, a funkcjonariusze szybko odnaleźli oszustki. Ustalono, że podejrzane od 28 czerwca tego roku dokonały ponad 300 transakcji, w trakcie których nie wywiązywały się z umów, przyjmując zamówienia, pobierając wylicytowane kwoty pieniędzy, a następnie nie dostarczając zamówionego towaru. Oszustwa dotyczyły różnego typu kosmetyków. W ten sposób oszustki wzbogaciły się o kwotę ponad 8 tysięcy złotych.
Obie kobiety zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty. Jedna ma 24, druga – 54 lata – obie mieszkają w Zabrzu. Podczas przesłuchania przyznały się do winy. Prokurator postanowił objąć je dozorem policyjnym. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat więzienia.

{jumi [*9]}

a