piątek, lipiec 19, 2024
Follow Us
poniedziałek, 23 lipiec 2012 15:32

Podróbki z Radomia

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podróbki z Radomia www.policja.pl

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz funkcjonariusze Izby Celnej zatrzymali dwie osoby podejrzane o handel odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Łączna wartość zabezpieczonych przedmiotów to kwota ponad 300 tysięcy złotych.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariusze Izby Celnej zatrzymali 20-letniego mieszkańca Radomia, który sprzedawał przez Internet odzież znanych marek. Funkcjonariusze już od jakiegoś czasu sprawdzali, czy oferowany towar udostępniany jest zgodnie z prawem. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Mężczyzna oferował do sprzedaży m.in. koszule i bluzy z podrobionymi znakami towarowymi znanej firmy. Policjanci zabezpieczyli ok. 200 sztuk ubrań o łącznej wartości rynkowej szacowanej na ponad 50 tysięcy złotych.
Kiedy funkcjonariusze zaczęli bardziej wnikliwie badać sprawę, trafili do kobiety, u której zatrzymany zaopatrywał się w podrobiony towar. U 22-letniej mieszkanki Mińska Mazowieckiego zabezpieczono odzież o wartości ponad 250 tysięcy złotych. Za obrót towarem nielegalnie oznakowanym markowymi znakami towarowymi stanowiącym stałe źródło dochodu, zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a