niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
piątek, 20 lipiec 2012 13:51

Krwawa premiera nowego Batmana Wyróżniony

Napisane przez Kos
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Krwawa premiera nowego Batmana fot. Wikimedia Commons

14 zabitych i około 50 rannych to najnowsze informacje na temat poszkodowanych na premierze najnowszego Batmana w miasteczku Aurora, w aglomeracji Denver. Zajście miało miejsce o godzinie 00:30 czasu miejscowego. Po kilkunastu minutach seansu filmowego nieznany sprawca otworzył ogień do widzów.

Świadkowie zdarzenia podali, że napastnik najpierw rozpylił gaz, a później zaczął strzelać do ludzi. Sprawca miał oddać od dziesięciu do dwudziestu strzałów oraz użyć kilku granatów. Początkowo ludzie myśleli, że strzelanina jest częścią spektaklu, jednak słysząc krzyki i świst kul zorientowali się, że to dzieje się naprawdę. Zaraz potem pracownicy kina zaczęli wyprowadzać wszystkich do wyjścia. Według relacji innego świadka sprawca miał mieć na sobie maskę przeciwgazową i kamizelkę kuloodporną.

Podejrzany został już ujęty przez funkcjonariuszy policji na parkingu, na tyłach centrum handlowego. Nie stawiał oporu podczas zatrzymania, powiedział jedynie, że w jego mieszkaniu znajduje się więcej materiałów wybuchowych. Na razie nie wiadomo czy działał sam; nieoficjalne źródła mówią o drugim sprawcy.

O zajściu został poinformowany już Barack Obama - "Michelle i ja jesteśmy zszokowani tą smutną tragedią", powiedział prezydent USA. Na miejsce zdarzenia wydelegowano 250 policjantów, ewakuowano też centrum handlowe. Teraz trwają poszukiwania dalszych ładunków wybuchowych. Wiadomo, że wśród zabitych są również dzieci.

"Mroczny rycerz powstaje", to już siódmy pełnometrażowy film o przygodach Batmana. Fani człowieka-nietoperza długo czekali na jego premierę.

{jumi [*9]}

a