poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
poniedziałek, 16 lipiec 2012 15:18

Alkohol doprowadził do zabójstwa?

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Alkohol doprowadził do zabójstwa? fot. sxc.hu

Impreza alkoholowa w mieszkaniu na terenie Olsztyna zakończyła się tragicznie. 59-letni Mirosław T. będąc pod wpływem alkoholu, zaczął kopać i bić kobietę, z którą wcześniej pił. Mężczyzna zadał jej kilka śmiertelnych uderzeń młotkiem w głowę. Podejrzany przyznał się do zabójstwa. Na razie aresztowano go na 3 miesiące.

Piątek 13-go okazał się tragiczny w skutkach dla jednej z mieszkanek Olsztyna. Mirosław T., jak co miesiąc otrzymał zasiłek z MOPS-u. Mężczyzna pieniądze przeznaczył na alkohol. Kiedy 59-latek spożywał alkohol na ławce przed blokiem na ulicy Kasprzaka, nadeszło kilka znanych mu osób. Wtedy zaprosił wszystkich do swojego mieszkania.
Z relacji świadków wynikało, że około godziny 22 mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie w stosunku do jednej z kobiet. Widząc całą sytuację, reszta towarzystwa postanowiła opuścić mieszkanie. Została w nim jedynie 56-latka oraz właściciel. Mężczyzna z niewiadomych powodów wpadł w furię. Jak ustalili policjanci, najpierw podejrzany bił kobietę po całym ciele, a następnie za pomocą młotka zadał jej kilka śmiertelnych uderzeń w głowę. Kiedy sprawca przebudził się rano, zauważył leżącą na podłodze kobietę w kałuży krwi. Wtedy postanowił zgłosić się na policję. Funkcjonariusze zatrzymali 59-latka.
Po przesłuchaniu podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Prokuratura wnioskowała o 3-miesięczny areszt dla Mirosława T. Sąd w Olsztynie przychylił się do wniosku. Kodeks karny za przestępstwo zabójstwa przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a