czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 16 lipiec 2012 11:26

Uratowali 18-miesięcznego chłopca

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Uratowali 18-miesięcznego chłopca fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci nowodworskiej komendy przy współpracy z funkcjonariuszami Oddziałów Prewencji Komendy Stołecznej Policji oraz Straży Pożarnej poszukiwali wczoraj 18-miesięcznego chłopca. Akcja pod dowództwem Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim trwała prawie 3 godziny. Dziecko zostało odnalezione na skarpie wyrobiska i z ogólnymi obrażeniami ciała oraz oznakami wyczerpania i wyziębienia przewiezione do szpitala w Warszawie.Wczoraj o godzinie 18.30 do dyżurnego komendy policji zadzwoniła zdenerwowana kobieta z gm. Pomiechówek i powiedziała, że około godziny 18.00 zaginęło jej 18-miesięczmne dziecko. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Po wstępnej rozmowie z matką dziecka, funkcjonariusze ustalili, że kobieta na parę minut zostawiła dziecko samo na podwórku idąc do domu. Kiedy wróciła chłopczyka już nie było.

Bezzwłocznie rozpoczęto akcję poszukiwawczą, w której brali udział policjanci z nowodworskiej komendy oraz podległych komisariatów i posterunków. Do działań przyłączyło się również 28 funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji Komendy Stołecznej, dwóch przewodników psów, zawodowa i ochotnicza Straż Pożarna. W powietrze wzbił się policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Na miejsce przybyli nurkowie z OSP RW w Nowym Dworze Mazowieckim, którzy przystąpili do badania dna zbiornia wodnego znajdującego się w rejonie poszukiwań, gdyż zachodziło podejrzenie, że chłopczyk mógł do niego wpaść.

Po niespełna 3 godzinach intensywnej i pełnej napięcia akcji poszukiwawczej, funkcjonariusze Oddziałów Prewencji odnaleźli dziecko, które było w szoku z oznakami wyziębienia, wyczerpania oraz posiadało ogólne obrażenie ciała. Chłopczyk prawdopodobnie zsunął się ze skarpy glinianego wyrobiska oddalonego około 300 metrów od domu. Dziecko natychmiast trafiło pod opiekę lekarza i zostało przetransportowane śmigłowcem do warszawskiego szpitala.

Aktualnie nowodworscy policjanci prowadzą czynności w celu wyjaśnienia tego wydarzenia.

{jumi [*9]}

a