sobota, maj 18, 2024
Follow Us
piątek, 13 lipiec 2012 12:54

Ukradł ponad 20 rowerów

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ukradł ponad 20 rowerów fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Mokotowa zatrzymali mężczyznę, który ma na koncie kradzież 20 rowerów na terenie dzielnicy. Mariusz L. działał prze dwa miesiące. Jego łupem padły rowery warte ponad 30 tys. złotych. 34-latek zabierał głównie te pozostawione na klatkach schodowych. Wczoraj usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.Marcin L. był poszukiwany przez policjantów zwalczających przestępczość przeciwko mieniu jako osoba podejrzewana o kradzieże rowerów na terenie Mokotowa. Mężczyzna nie przebywał jednak w miejscu zamieszkania i ukrywał się przed funkcjonariuszami. Dzięki dzielnicowej, 34-latek trafił jednak do policyjnego aresztu. Policjantka podczas obchodu swojego rejonu służbowego wylegitymowała go na klatce schodowej bloku przy ulicy Puławskiego i zatrzymała.

Policjanci ustalili, że Mariusz L. działał od maja. Mężczyzna kradł rowery pozostawione bez zabezpieczenia na klatkach schodowych, z osiedlowych podwórek i parkingów. 34-latek w czerwcu włamał się również do jednego z bloków przy ulicy Łukowej, skąd skradł kolejny rower. Potem mężczyzna sprzedawał je na pobliskich bazarach. Jego łupem padały jednoślady warte nawet 5 tys. złotych.

Dzięki wnikliwej pracy operacyjnej i dochodzeniowo-śledczej funkcjonariuszy z mokotowskiej komendy, Mariusz L. usłyszał 20 zarzutów za popełnione przestępstwa. 34-latek przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów i został objęty policyjnym dozorem. Teraz może trafić za kratki nawet na 10 lat.

Przypominamy, że w mokotowskiej komendzie trwa akcja znakowania rowerów.

{jumi [*9]}

a