sobota, maj 18, 2024
Follow Us
czwartek, 12 lipiec 2012 13:59

Trzy miesiące za sutenerstwo

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Trzy miesiące za sutenerstwo fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci wydziału kryminalnego nowodworskiej policji wraz z funkcjonariuszami posterunku w Pomiechówku zatrzymali 41-letniego Wiesława W., który jest podejrzany o pozbawienie wolności innej osoby, zmuszanie do prostytucji oraz czerpanie z niej korzyści majątkowych. Mężczyzna prawdopodobnie prowadził dom publiczny pod „przykrywką" hotelu. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.Od dłuższego czasu do komendy policji dochodziły sygnały, że w jednym z hoteli na terenie gm. Pomiechówek uprawiana jest prostytucja. Nowodworscy kryminalni oraz policjanci z miejscowego posterunku prowadzili żmudne czynności w celu wyjaśnienia całej sprawy.

W miniony poniedziałek funkcjonariusze z Pomiechówka uzyskali informację, że w hotelu prawdopodobnie przetrzymywane są kobiety i zmuszane przez właściciela do prostytucji. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, aby to sprawdzić. Właściciel hotelu był zdziwiony wizytą mundurowych i twierdził, że nie przetrzymuje żadnych osób wbrew ich woli. W trakcie zakrojonych na szeroką skalę czynności, policjanci w jednym z pomieszczeń odnaleźli roztrzęsione i zalęknione kobiety.

Po wstępnych ustaleniach oraz rozmowie z kobietami, Wiesław W. został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi do wyjaśnienia całej sprawy. 41-latek usłyszał 4 zarzuty: jeden związany z przestępstwem przeciwko wolności człowieka oraz trzy przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości. Sprawa trafiła do prokuratury, a wczoraj sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

{jumi [*9]}

a