sobota, maj 18, 2024
Follow Us
wtorek, 03 lipiec 2012 15:13

Ukradł papier toaletowy, grozi mu 10 lat więzienia

Napisane przez policja.waw.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ukradł papier toaletowy, grozi mu 10 lat więzienia www.sxc.hu

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii zatrzymali 21-letniego Łukasza B., który włamał się do jednego z przedszkoli na terenie miasta. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy chwilę po opuszczeniu budynku. Ukradł... 8 rolek papieru toaletowego. Grozi mu za to 10 lat więzienia.

Oficer dyżurny 3 czerwca po godzinie 1.00 otrzymał zgłoszenie o dobiegających odgłosach tłuczonego szkła w rejonie jednego z przedszkoli na terenie Góry Kalwarii. Natychmiast we wskazany rejon został wysłany patrol. Policjanci po przybyciu na miejsce zauważyli, że szyba w jednym z okien budynku przedszkola jest wybita. Po sprawdzeniu wnętrza, okazało się, że już nikogo nie ma w środku.
Funkcjonariusze postanowili sprawdzić pobliski teren. Po kilku minutach zauważali mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Policjanci zareagowali błyskawicznie i już po chwili mężczyzna był zatrzymany. Kiedy funkcjonariusze przeszukiwali mężczyznę, okazało się, że 21-letni Łukasz B. w torbie, którą miał przy sobie, ukrył 8 rolek papieru toaletowego. Mężczyzna przyznał, że ukradł je podczas włamania do przedszkola.
Sprawca włamania został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Podczas badania na zawartość alkoholu okazało się, że jest pijany. Miał pond 2 promile alkoholu w organizmie. Właściciel przedszkola po sprawdzeniu siedziby budynku stwierdził, że zginął tylko papier toaletowy oraz została zniszczona szyba okienna.
21-letni Łukasz B. odpowie teraz za swój czyn. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a