wtorek, styczeń 31, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 03 lipiec 2012 12:40

Stylowe filmowe hity i premiery

Napisane przez Elżbieta Wierzyńska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Stylowe filmowe hity i premiery www.styl.pl

Właśnie zaczynają się pokazy stylowych filmów organizowane w 5 polskich miastach w każdą środę. W ramach akcji Gutek Film i portalu styl.pl "Stylowe kino" będzie można zobaczyć takie filmy, jak „Tamara i mężczyźni", „Irina Palm" czy „Była sobie dziewczyna".

Pokazy w ramach akcji „Stylowe kino" odbędą się w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Poznaniu. Projekt zakłada pokazanie stylowych filmowych hitów. Widzowie zobaczą m.in. „Once", „Karmel" i „Chico i Rita".
W ramach projektu „Stylowe kino" będzie można również obejrzeć dwa pokazy przedpremierowe. Pierwszym z nich jes obraz Quentina Dupieux „Wrong". W twórcy filmu fani muzyki elektronicznej mogą rozpoznać Mr. Oizo. Główny bohater dzieła Dupieux poszukuje swojego zaginionego psa. Po drodze przytrafia mu się wiele absurdalnych przygód, spotyka też zwariowanych ludzi. Według niektórych „Wrong" to najbardziej szalony i najśmieszniejszy film festiwalu w Sundance. Tutaj bohaterowie wczesnych filmów braci Coen znaleźli się w świecie rodem z „Zagubionej autostrady" Lyncha.

Drugą stylową premierą będzie „Siostra twojej siostry". Komedia Lynn Shelton opowiada o dwóch siostrach – Iris i Hannie. Niespodziewanie obie lądują w domku na odludziu z najlepszym przyjacielem Iris – Jackiem. Jak przystało na komedię romantyczną, między trójką bohaterów zaczną rodzić się uczucia, których wcześniej nie podejrzewali. Dotychczasowe gierki i małe fałszerstwa nie zdadzą egzaminu, trzeba więc będzie szczerze przyznać się do wszystkiego, co było wcześniej ukryte.

Pokazy „Stylowego kina" rozpoczną się 4 lipca, a zakończą 29 sierpnia. Seanse odbędą się w warszawskim Kinie Muranów, Krakowskim Centrum Kinowym ARS, łódzkim Kinie Charlie, Gdańskim Centrum Filmowym i w dwóch poznańskich kinach: Kinie Rialto i Kinie Muza. Bilety na pokazy można kupić w promocyjnej cenie w kasach kin lub też wygrać na portalu styl.pl oraz na antenie radia RMF Classic.

{jumi [*7]}

a